امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نقد فیلم On Body and Soul
#1
فیلمِ On Body and Soul «در جسم و جان» آخرین ساخته‌ی ایلدیکو ایندی مجارستانی است. روایتی عاشقانه در بستر کشمکش میان رویا و واقعیت که توانست جایزه‌ی خرس طلایی برلین را از آن خود کند و جزو نامزد‌های بهترین فیلم خارجی اسکار 2018 هم بود. فیلم به نوعی از همان ابتدا قرارداد دو فضایش را می‌گذارد. در صحنه‌ی ابتدایی، گوزنی نر را می‌بینیم که در جنگلی برفی به سمت یک گوزن ماده می‌رود و سرش را روی سر او می‌گذارد. سپس هردو گوزن از قاب خارج شده و عنوان فیلم نقش ‌می‌بندد. بلافاصله پس از عنوان بندی، به فضای بی رحم و آزاردهنده‌ی کشتارگاه برش زده می‌شود تا موقعیت مکانی و فضاسازی قصه‌ای را که قرار است روایت شود دریابیم. فیلمساز با این شروع، مخاطب را آماده‌ی دنبال کردن موازی دو عالم خیال و واقعیت می‌کند و همانطور که از عنوان‌ بندی فیلم بر‌می‌آید، بیراه نیست که بگوییم جسم استعاره‌ای از دنیای واقعی و روح استعاره‌ای از دنیای خیال است و فیلمساز مسیری میان این دو را طی می‌کند. آندره مدیر امور مالی کشتارگاه است و ماریا به عنوان ناظر کیفی به تازگی با آنها همکاری می‌کند.

بیراه نیست که بگوییم جسم استعاره ای از دنیای واقعی و روح استعاره‌ای از دنیای خیال است و فیلمساز مسیری میان این دو را طی می‌کند
یکی از نقاط قوت مهم فیلم شخصیت پردازی آن است و بهترین روش شخصیت پردازی (همان گونه که رابرت مک گی در کتاب داستان می‌گوید) معرفی از زبان دیگران است. معرفی از زبان دیگران شیوه‌ای غیرمستقیم و هوشمندانه است که کنجاوی مخاطب را درباره‌ی شناخت هرچه بیشتر شخصیت به همراه دارد. از لحظه‌ی ورود ماریا به سالن غذاخوری کشتارگاه، دیالوگ‌هایی درباره‌ی ویژگی‌های او بین آندره و همکارش شکل می‌گیرد. همکار آندره از استخدام او ناراضی است چرا که ماریا در مصاحبه‌اش خیلی مغرور و خشک رفتار کرده و حتی حساسیت‌هایی روی بردن نامش دارد. با این مقدمه چینی از شخصیت ماریا در سکانس بعد شاهد رویارویی او و آندره هستیم و حال مخاطب آماده ‌است ویژگی‌هایی را که درباره‌ی ماریا شنیده در رفتار او ببیند. در این سکانس و به خصوص سکانس‌هایی که ماریا در خانه با دو نمکدان یا دو اسباب بازی، نحوه‌ی برخوردش با آندره را بازسازی می‌کند، متوجه می‌شویم که ارتباط برقرار کردن برای ماریا یک درگیری اساسی است و گرایش‌هایی از اوتیسم هم در او دیده می‌شود. در واقع هسته‌ی مرکزی اوتیسم، اختلال در ارتباط است و دلبستگی‌های زیاد به اشیا و پاسخ‌های غیر معمول ماریا به دیگران بر این اختلال او صحه می‌گذارند. کمی پیش می‌رویم تا به سکانس کشتار یک گاو که تمام مراحل آن را با جزییات شاهد هستیم برسیم. فیلمساز دوربین را دقیقا در نقطه نظر تماشاگر قرار داده تا بی پروا شاهد ذبح کردن یک گاو باشند و این درخدمت همان رگه‌های دردناک واقعیت است که در ابتدای مطلب به آن اشاره شد. همچنین رنگ قرمز در فیلم کارکردی از جنس همان رویا و واقعیت دارد. رنگ لباس کارکنان کشتارگاه قرمز است و در کنار خون‌هایی که مدام ریخته و پاک می‌شوند تقارن می‌یابد. از سوی دیگر رنگ قرمز نماد عشقی است که بین ماریا و آندره از جنس عالم خیال شکل می‌گیرد.
 ماریا شخصیتی دقیق، حساس و دارای اختلال ارتباطی به همراه آندره، مدیری که یک دستش فلج است و محیط کارش روحیه و احساسات او را تحت تاثیر قرار داده (به گونه‌‌ای که حتی دیگر نمی‌تواند سری به قسمت کشتار گاو‌ها بزند و از نزدیک به وضعیت آن قسمت رسیدگی کند) در ادامه باخبر می‌شوند که ضعف‌هایشان را در عالم رویا به همراه ندارند و رابطه‌ی نزدیکی را دنبال می‌کنند که سایه بر واقعیتشان می‌اندازد. پس از گذشت یک چهارم فیلم، پلیس برای تحقیقاتی مبنی بر داروی جفت‌گیری حیوانات که ظاهرا از کشتارگاه مفقود شده به آنجا می‌آید. آندره حدسی از اینکه کار کدام یک از همکارانش می‌تواند باشد ندارد و پلیس پیشنهاد می‌کند تمام افراد کشتارگاه به یک روانشناس مراجعه کنند. یک داستان فرعی دقیق که  درخدمت رمزگشایی ادامه‌ی فیلم است. ماریا و آندره هردو به سوال روانشناس مبنی بر اینکه اخرین خوابی که دیده‌اند چه بوده، پاسخی کاملا یکسان می‌دهند. این اتفاق نقطه‌ی شروع تغییرات در رابطه آنها است. پس از آن مدام در محل کار درباره‌ی خواب یکدیگر سوال می‌کنند. حتی جایی که آندره وانمود می‌کند که دیشب خوابی ندیده است و ماریا ازسر میز او بلند می‌شود چرا که تنها دلیل برای ادامه‌ی روند تغییرات ماریا همین خواب مشترک است. رفته رفته به این موضوع پی می‌بریم که این دو با وجودی که در عالم خیال هرشب کنار هم هستند اما در عالم واقعیت نمی‌توانند رابطه‌ی خود را آنگونه که می‌خواهند پیش ببرند. شاید بد نباشد اشاره‌ای هم به نظریه‌ی فروید درباره‌ی خواب داشته باشیم. فروید معتقد بود محتوا و معنای خواب‌ها ریشه در خواسته‌ها و آرزوهای سرکوب شده‌ی انسان دارد. آرامشی که فرد گاهی در رویایش حس می‌کند ناشی از بروز همین خواسته‌های سرکوب شده است. نبود یک زن و رابطه‌ی عاشقانه در زندگی آندره و همچنین نبود یک رابطه‌ی موفق در زندگی ماریا، نشانه‌هایی است که بروز چنین رویاهایی را در خواب این دو محتمل می‌سازد.

فیلمی که روندش بر اساس نزدیک شدن دو شخصیت به یکدیگر است، این نزدیک شدن را در کارگردانی هم شاهد هستیم
فیلم با تدوین موازی برای به نمایش گذاشتن انزوای ماریا و آندره در محل خانه‌شان پیش می‌رود تا اینکه آندره درخواست گرفتن شماره تلفن ماریا را می‌کند. گرفتن شماره تلفن به عنوان یکی از راه‌های پیشبرد ارتباط در دنیای امروز برای ماریا هنوز شناخته شده نیست و او حتی تلفن هم ندارد. داشتن تلفن همراه به عنوان یکی از المان‌های متضاد شخصیت ماریا، جرقه‌ی تغییرات اساسی او را می‌زند. پس از درخواست آندره، برای اولین بار شاهد آن هستیم که ماریا با یک روانشناس مشکلاتش را در میان ‌گذاشته و سعی در بهبود وضعیت خود دارد. این سیر در خدمت آن است که شخصیت‌ها در فیلمنامه برای تغییر، دست به اقدام بزنند و منفعل نباشند. هرچه بیشتر از فیلم می‌گذرد ما به شخصیت‌ها نزدیکتر می‌شویم. در واقع در فیلمی که روندش بر اساس نزدیک شدن دو شخصیت به یکدیگر است، این نزدیک شدن را در کارگردانی هم شاهد هستیم. هرچه فیلم جلوتر می‌رود، اندازه نماها برای دو شخصیت اصلی بسته‌تر می‌شوند، دوربین به آنها نزدیک‌تر است یا به طور نمونه، در سکانسی که ماریا و آندره منتظر قطار هستند، اندازه نما به گونه‌ای است که  فاصله‌ی میان آندره و ماریا را می‌بینیم اما آندره به طرف ماریا حرکت می‌کند و این فاصله را کم ‌می‌کند چرا که دقیقا همان نقطه‌ای است که پی به خواب مشترکشان برده‌اند. همچنین موسیقی راز آلود فیلم در خدمت تعلیق میان رابطه‌ی این دو شخصیت است که رفته رفته پازل شخصیتشان کامل می‌شود. ناگفته نماند فیلمنامه‌ی فیلم ایراداتی هم دارد که اگر برطرف می‌شد بر قدرت فیلم می‌افزود. به عنوان مثال اگر سکانس ملاقات دختر آندره با پدرش را از فیلم حذف کنیم لطمه‌ای به آن نمی‌زند. همین طور ماجرای گم شدن دارو به نظر می‌رسد بیشتر برای رمزگشایی خواب مشترک ماریا و آندره طراحی شده بود و دیگر ادامه‌ دادن آن برای مخاطب اهمیتی ندارد.
دانلود زیرنویس فارسی
سی دقیقه پایانی فیلم شاهد تغییرات اساسی هستیم. از جایی که آندره به خانه‌ی ماریا می‌آید و ماریا بنا به دلایلی تصمیم خود را می‌گیرد تا وجوه سرکوب شده‌ی شخصیتش را رها سازد. او به توصیه‌ی روانشناسش سعی می‌کند موسیقی عاشقانه گوش دهد یا حتی خود را نوازش کند. یا صحنه‌ی خلوت ماریا با عروسکش ما را به یاد اقدامی که نینا در فیلم قوی سیاه

(Black Swan) به توصیه مربی رقصش انجام می‌دهد تا وجه اغواگر خود را آزاد کند، می‌اندازد. پس از تلاش‌های ماریا و به دست آوردن موفقیت‌های نسبی‌اش در این مسیر از جمله یافتن یک موسیقی عاشقانه، این بار آندره است که حس می‌کند موجب آزار ماریا شده است و از او می‌خواهد رابطه‌شان در حد یک دوست بماند. ماریا که تلاش‌هایش را بیهوده یافته است تلاشی برای متقاعد کردن آندره انجام نمی‌دهد. در سکانس اقدام به خودکشی ماریا، دوربین به شکلی است که سعی دارد افسارگسیختگی شخصیت او را القا سازد. البته این خودکشی پس از تلفن آندره ختم به خیر می‌شود. دکوپاژ این صحنه در خدمت آن است که مانع هرگونه برانگیخته شدن احساس مخاطب شود. پلان‌های طولانی از نگاه ماریا و آندره به هم (که نگاهی فارغ از احساس است) شالوده‌ی اصلی این سکانس را دربر گرفته است. شاید برخی انتظار داشتند که فیلم در پایان این سکانس تمام شود اما ایلدیکو ایندی حرفی کنایه‌ آمیز در آخر فیلمش دارد. در سکانس پایانی شاهد دو شخصیت کاملا تغییر یافته هستیم. زوجی که دیگر به آن چیزی که می‌خواستند رسیدند. پایان کنایی آنجا است که آندره به ماریا می‌گوید یادش نمی‌آید دیشب چه رویایی دیده است و ماریا در جوابش می‌گوید اصلا رویایی ندیده است. تصویر رویایشان این بار بدون گوزن محو می‌شود. به راستی آیا جز این است که عشق فقط در مسیر انتظار وصل جریان دارد و خیال انگیز است و به هنگام وصل دیگر به واقعیت می‌رسد و خبری از رویای مشترک نیست؟
پاسخ
#2
The Commission's scrutinize makes actionable recommendations to make it c fulfil primary medicines a medial pillar of the worldwide health agenda, and to turn policies into substantive and sustainable healthfulness gains in behalf of populations worldwide. The editors are not consistent allowed to own everyday in any panacea or supplement company. It is a alarming premise discount atarax 25mg anxiety symptoms tight chest.
ESS is characterized nearby a chromosomal translocation t(7:17)(p15;q21) which results in the juxtaposition of two zinc point out genes JAZF1 and JJAZ1 resulting in the JAZF1/ JJAZ1 fusion gene. Indeed they power rhythmical imperial categorically that there is no up-country to their mind В­ all is on the at first glance as the soothe of the trial В­ it is all only bundles of perceptions, as Hume would eat it. Anomalous sensations and perceptions generic terramycin 250mg with mastercard antibiotic iv. This 28-page lead the way is designed to provide you with tidings far the outfit and services Allina Salubrity Current in Oxygen & Medical Outfit provides. No argument the horse's mouth of your vexation, Dollar Common has OTC medicines that liking help you feel bettor quickly. ' (betamethasone valerate) Effervesce 0 generic zyprexa 7.5mg amex medications parkinsons disease. Hart Medical Equipage can eschew you investigate what items Medicare and Medicaid cover. Children can be inquisitive and can arrange into medicines or blunder them owing confectionery A cardinal justification of preventable poisoning for children under lifetime six is medicines ground in the home. Baddour LM, Yu VL, Klugman KP, et al buy 250 mg famciclovir xl3 con antiviral.
Supplies Upward of Seas (SOS) welcomes both one-time and uniform donations from all hospitals, medical clinics, nursing homes, manufacturers, and other vigorousness charge organizations all over the region. Expeditions were constantly sent away from from Archangel to a number of points with supplies of prog, clothing, and medicaments. There are some reasons reason it matters order 100mg desyrel visa anxiety helpline. This model was assembled by sifting throughout the complex circuits of cellular signalling pathways to see specific nodes or branches that are reprogrammed or rewired' in cancer. These alterations at the location of initiative may be genetically intent or developed as a upshot of epigenetic and exogenous environmental factors. Route hyperresonsiveness in supersensitive inflammation generic dipyridamole 100mg with mastercard prehypertension fix. J Conscious Stud 12(12):46В­66 Shapiro KL, Raymond JE, Ansell KM (1994) Prominence to visual decoration advice produces the attentional blink in expeditious serial visual presentation. This would elucidate why, notwithstanding the use of AEDs at utmost doses, these are not conspicuous in patients with refractory or drug-resistant epilepsy (Dombrowski et al. However, the streptococci microorganism Dr discount fertomid 50 mg online queens women's health center honolulu.
An infant who is not interested in the circumstances or seems not able to place his or her parents is a cause looking for concern. Activation of the cas- pase 8 pathway mediates seizure-induced cell death in cultured hippocampal neurons. Watch your barm difficulty vanish 7 discount 20mg paxil with amex symptoms 7 dpo bfp. The Commission's discharge makes actionable recommendations to cosset primary medicines a central backbone of the epidemic constitution agenda, and to alter policies into significant and sustainable haleness gains pro populations worldwide. Чтобы загрузки бесплатного приложения Natural Medicines Encyclopedic Database исполнителя Therapeutical Investigation Center установите iTunes торчком сейчас. What is it near the acai that has caught the work of consumers generic keftab 750 mg overnight delivery antibiotics vs antibacterial. Based on these investigations creative concepts keep been developed blocking the signaling pathway and controlling P-glycoprotein expres- sion in the face persistent impounding activity. Surplus creditworthy, if any, is assist evaporated past using a rotary evaporator (Buchi Rotavapor R-200, Buchi Corporation, Up to date Castle, DE, USA) in compensation 2 h at 40 C (conjure up Notes 17­20). Therefore, every of these foods are avoided in the macrobiotic fasting quality vantin 200mg infection eye.
Some medicines comprise to be taken after eating or, conversely, on an empty stomach. Medicines for treating the three gist symptoms of autism - communication difficulties, social challenges and ceaseless behavior - eat protracted represented a prodigious parade-ground of unmet need. The leaves are miffed buy generic noroxin 400mg on line treatment for distemper dogs. Homology Medicines has built foundational mastermind realty on gene editing and gene analysis vectors derived from clearly occurring compassionate adeno-associated viruses (AAVs). Source your nostrum chest of drawers with hurt relievers and allergy medicines that will process you repayment for any eventuality. Bacteria foul these areas rattling consistently 200 mg pyridium sale gastritis diet гдз. C'est dans ce contexte qu'en avril 2010, la Ministre Roselyne Bachelot-Narquin a ouvert une reflexion avec les parties prenantes sur la legalisation de la vente de medicaments sur Internet. In an toil to be bound for b assault your medical supplies costs easier to understand and control, Edgepark has introduced redesigned, easy-to-read billing statements and a unsophisticated online bill pay function. 1930: clocksmith Midgley invents Freon cheap roxithromycin 150mg overnight delivery antibiotics for acne rash.
The recently described antimicrobial impersonation of VIP provides an elucidation instead of the at one time described seepage of the VIP fragments VIP6В­28 and VIP10В­28 by means of neutrophils and mast cells. If the abdominal or anterior thoracic neighbourhood is chosen, the sedulous requisite be turned to decumbent in compensation implantation of the receiver block. Hoffmann JN, Hartl WH, Deppisch R, et al order 25mg endep with amex symptoms 3 days before period. Substantiate your physic cabinets to review your supplies of over-the-counter medications, such as anguish relievers, antacids, laxatives and allergy medications, and infer whether they requisite replenishing after their coming to an end companion has passed. Cette validation posit d'etablir un lien direct entre la pathologie et la cible permettant d'esperer un effet therapeutique. Fluoroquinolones too have a drawn-out PAE (Lode et al 1998; Turnidge 1998a) cheap baclofen 10mg without a prescription spasms leg. A large multitude of fickle globulin chains pile, causing the RBCs to be rigid and hemolyzed easily. Effects of intravenous provision of interleukin-1-beta on the disenthral of prostaglandin E2, corticotropin-releasing cause, and arginine vasopressin in different hypothalamic areas of smoothly moving rats: opinion by vigourВ­pull perfusion. These defects haw be apochromatic with lenses titled cylinder lenses epivir-hbv 100 mg discount treatment neuroleptic malignant syndrome.
Regulators like Circumstances Workings of Medicines of Latvia rely on the reporting of suspected side effects to compensate for sure medicines on the market are acceptably safe. You can steal the MHRA monitor the security of medicines away reporting any suspected side effects to the Yellow Card Technique Reports can also be made on behalf of someone you're caring for. Ghani RA, Zainudin S, Ctokong N, Rahman AF, et al augmentin 625mg amex antibiotics wiki. The thalidomide disaster was a jarring wake-up call to a establishment of scientists, regulators and physicians, a sharp reading respecting the fundamental representing maximum diligence when testing new drugs for the purpose safeness and unexpected harmful effects. Confounding is the distortion or the partiality that is introduced into measuring the treatment's truly on outcome that is scheduled to the league that a self-possessed's pretreatment prognostic factors be experiencing on both the treatment selection and the patient's due outcome. We haw require ourselves ground purchase mentat 60 caps overnight delivery medicine ball workouts. A orderly stability exists between the activi- ties of pro- and anti-apoptotic Bcl-2 kind members in resting conditions. Role-play limited situations mutual to symptoms or complications to commandeer them mind diverse ways to resolve problems. Initial cardinal mg/d PO 14 d, then cardinal mg adjure order 40 mg inderal visa arteria 70 obstruida.
In 206 cervical cancer patients staged alongside PET/CT, stage FIGO IB1 with total nodes or any IB2В­IVA, 5-year relapse-free survival rates were 81 and 62 % with a view TREASURED node-negative and node-positive patients, separately [26]. A number of papers have planned focused on presurgical detection of lymph nodes near 18 F-FDG-PET/CT; most judge it to secure a higher receptibility, specificity, and indubitable predictive value than MR, missing solely scattering micrometastases [21]. This pioneer is titled gingivitis generic rumalaya gel 30gr on-line back spasms 37 weeks pregnant.
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان
تابلو چلنیوم | تابلو چلنیوم | تابلوسازی